CHENNAI INTERNATIONAL YOUTH FESTIVAL-2018 Organized by SRM Institute of Science and Technology & Conducted by United Silambam Sports Federation




RESULT BOYS:

 EVENT 1: NEDUNKAMBU VEECHU (LONG STICK)

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->S. SATHEES KUMAR(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->J. KAVISIVAGARAN(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->K. BALAJI(BRONZE)

<!--[if !supportLists]-->4.     <!--[endif]-->J.ASHWIN NAMBIAR (BRONZE)

EVENT 2: ALANGARA VEECHU

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->J.KAVISIVAGARAN(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->S.SIVA SHANKAR(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->S.SATHEES KUMAR(BRONZE)

<!--[if !supportLists]-->4.     <!--[endif]-->B.IYYAPPAN(BRONZE)

EVENT 3: SPARRING

BELOW 55KG  CATEGORY

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->D.ARUN  PANDIYAN(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->J.KAVI SIVAGARAN(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->I.CHAKRAVARTHY(BRONZE)

55KG TO 65KG CATEGORY

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->V.BHARATH(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->C.SAGAR JHA(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->R.LOGU(BRONZE)

ABOVE 65KG CATEGORY

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->S.SIVASHANKAR(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->M.KARTHIK(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->KISHORE KUMAR(BRONZE)

 

RESULTS GIRLS

EVENT 1: NEDUNKAMBU VEECHU (LONG STICK)

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->P.SUBHAVANI(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->B.SHARMILA(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->B.NAGALAKSHMI(BRONZE)

<!--[if !supportLists]-->4.     <!--[endif]-->P.JANANI SHREE (BRONZE)

EVENT 2: ALANGARA VEECHU

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->P.SUBHAVANI(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->B.NAGALAKSHMI(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->P.JANANI SHREE(BRONZE)

<!--[if !supportLists]-->4.     <!--[endif]-->B.SHARMILA (BRONZE)

EVENT 3: SPARRING

BELOW 55KG  CATEGORY

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->K.PARVATHA VARTHINI(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->B.NAGALAKSHMI(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->K.SANGEETHA(BRONZE)

ABOVE 55 KG CATEGORY

<!--[if !supportLists]-->1.     <!--[endif]-->P.SUBHAVANI(GOLD)

<!--[if !supportLists]-->2.     <!--[endif]-->P.JANANI SHREE(SILVER)

<!--[if !supportLists]-->3.     <!--[endif]-->J.K.DAFNEY(BRONZE)